03-5588457/8

הצהרת נגישות ופרסום הסדרי נגישות

 אלקטרוניקה אוסקר סמי בע"מ עושה מאמצים רבים בכדי לאפשר גם לאנשים עם מוגבלות להינות מחוויית קנייה בחנות החברה ובחנות האינטרנטית.

הסדרי הנגישות בחנות אלקטרוניקה אוסקר סמי בע"מ:

  • צוות העובדים עבר הדרכה לשירות נגיש
  • בקרבת הכניסה לחנות קיימת חניה המיועדות לרכבי נכים
  • הכניסה לחנות מונגשת ומתאימה להגעה באמצעות כיסא גלגלים
  • ניתן להיכנס לחנות בלווי כלבי נחייה וחיות שירות
  • אנו מכבדים פטור מתור בהצגת תעודה
  • קיימים שירותי נכים
  • לבקשת לקוח עם מוגבלות, אנו מספקים מידע בפורמטים נגישים: בהקראה; כתב מוגדל; בנוסף, ניתן לקבל מאתנו סיוע במילוי טפסים.

נגישות הנכסים הדיגיטליים

הנגשת האתר והנכסים הדיגיטליים של אלקטרוניקה אוסקר סמי בע"מ נועדה להפוך אותם לזמינים, ידידותיים ונוחים יותר לשימוש עבור אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, הנובעים בין היתר ממוגבלויות מוטוריות שונות, לקויות קוגניטיביות, קוצר רואי, עיוורון, לקויות שמיעה וכן אוכלוסייה הנמנית על בני הגיל השלישי.

נגישות אתר האינטרנט

אתר האינטרנט של אלקטרוניקה אוסקר סמי בע"מ (www.oscar-sami.com) (להלן "האתר") הינו בבעלות וניהול אלקטרוניקה אוסקר סמי בע"מ המידע והשירות אשר ניתנים באתר עומדים בתקן התאמת הנגישות הנדרש על-פי חוק (ת"י 5568) ברמה של AA .האתר נבדק ונמצא מתאים לצפייה בדפדפנים: Chrome, Firefox  ו Internet Explorer – האתר מספק נגישות פונקציונאלית ברמה גבוהה לרכיבים ולמידע תוך שימת דגש על נגישות מהמקלדת ועיצוב נגיש.

נגישות האתר בסלולר

האתר הנגיש זמין לכניסה גם דרך הסלולר או כל מכשיר חכם אחר, וזאת בעזרת טכנולוגיית "אתר רספונסיבי" אשר מתאים את עצמו אוטומטית לכל סוגי המסכים: למחשב, למסכי מגע (אייפד, סמרטפונים), ולרזולוציות שונות. צפייה באתר דרך הסלולר או מכשיר חכם אחר תכלול את כל המידע והכלים להתאמת נגישות אשר מופיעים באתר האינטרנט הרגיל. החברה מבקשת להבהיר כי המדובר בטכנולוגיה חדשה המאפשרת צפייה באתר האינטרנט במגוון פלטפורמות, המתעדכנת תדיר, ולפיכך עלולות לעיתים להתרחש תקלות אשר ידווחו לגורמים הרלוונטיים באלקטרוניקה אוסקר סמי בע"מ ויטופלו בהקדם.

דרכי תקשורת נגישות:

טלפון : 03-5588458/7
דוא"ל : sales.oscar.sami@gmail.com
וואטסאפ:  054-7567901

יצירת קשר בנושא נגישות

חשוב לציין, כי למרות מאמצינו להנגיש את כלל השירותים שאנו מעניקים ללקוחותינו – החל מהביקור בחנות וכלה בנכסים הדיגיטליים, ייתכן שיתגלו חלקים או יכולות שלא הונגשו כראוי או שטרם הונגשו.

אם נתקלתם בבעיה בנושא נגישות בחנות, באתר או באחד משירותינו, או שיש לכם הצעה לשיפור, נשמח לקבל הערות ובקשות באמצעות פנייה אלינו באחת מדרכי ההתקשרות המפורטות בסעיף – דרכי תקשורת ונגישות. אנו עושים ונעשה כל שביכולתנו על מנת להשתפר ולתקן. נא ציינו בכותרת פנייתכם: "פניה בנושא נגישות".

דילוג לתוכן